You are not connected. Please login or register

System Chipowy

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1 System Chipowy on Pon Maj 21, 2012 9:10 pm

Carmel

Carmel
Świeżak
System Chipowy - Wprowadzony pod koniec 2054 roku system mający na celu rozpoznawanie ludzi, który z czasem zaczął spełniać coraz to nowe funkcje.

Niezależnie od miejsca urodzenia czy narodowości, każdy człowiek ma swój unikalny chip. Dziecku, które skończyło rok, w prawą kość promieniową, tuż przy nadgarstku, wszczepiana jest mała płytka, zaś na przegubie zamieszczany jest tatuaż w postaci wąskiego kodu kreskowego (6 mm wysokości, 2.5 cm szerokości). To drobne urządzenie zwane jest Chipem Matką, którego usunięcie możliwe jest tylko poprzez usunięcie całej kości.

Podstawowym zadaniem Chipów Matek jest możliwość rozpoznania człowieka bez potrzeby szukania dokumentów. Przechowują one takie dane jak imię, nazwisko, data urodzenia, imiona rodziców, grupę krwi oraz inne potrzebne do identyfikacji informacje. Jednak służą też one jako pewnego rodzaju stacje dla mniejszych chipów, które spełniają zupełnie inne funkcje.

Szesnaście lat. W tym wieku młody człowiek dostaje swoje własne konto bankowe, na które od tego momentu będzie wpływać zasiłek na życie. Całemu temu procederowi towarzyszy krótki zabieg, podczas którego do Chipu Matki przyczepiany jest chip pełniący funkcję karty kredytowej - wystarczy tylko zbliżyć kod do czytnika w sklepie lub klubie, a maszyny odwalają resztę roboty.

W Metropolii Seulu pełnoletność osiąga się w wieku siedemnastu lat. Od tego momentu mieszkaniec może samemu decydować o swoim życiu, oraz samodzielnie wybierać chipy. A wybór jest szeroki: od chipów antywirusowych (wysyłających impuls magnetyczny wewnątrz ciała, który likwiduje wirusy), przez chipy przyśpieszające metabolizm alkoholu, na chipach działających jako przepustki do luksusowych klubów i laboratoriów i tych, które działają jak zwykłe klucze do mieszkania kończąc.

Zobacz profil autora

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach