You are not connected. Please login or register

Małe ABC życia na forum

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1 Małe ABC życia na forum on Pią Maj 25, 2012 9:57 pm

Carmel

Carmel
Świeżak
W tym temacie znajdują się różne, krótkie zagadnienia, które bardzo ułatwiają kreowanie postaci i późniejsza grę na forum. Pojawią się tutaj zarówno zagadnienia czysto fabularne, jak i informacje dla osób, które nie czują się pewnie w tematach for PBF. Krótko, zwięźle i na temat. Przynajmniej taki był plan. • Koreańskie imiona

  W Koreii Południowej, podobnie jak w kilku innych krajach azjatyckich, przyjęło się, że nazwisko pojawia sie zawsze przed imieniem. Innymi słowy Stasiu Wiesiejski w Korei powinien przedstawiać się Wiesiejski Stasiu. Tak więc mając przed sobą imię Chang Serri, imieniem jest Serri, zaś nazwiskiem Chang.


 • Imiona dwuczłonowe

  W Koreii bardzo popularnym zjawiskiem są imiona dwuczłonowe. Układ najpierw nazwisko-potem imię, cały czas, po prostu dochodzi kolejne słowo, np. Kim Yoh Hyung


 • Gdzie znaleźć koreańskie imiona?

  Wiecie już jaki układ ma imię i nazwisko postaci, ale co z tego, skoro jedynym słowem o koreańskim brzmieniu jakie znacie jest Gon Bao? Najłatwiej będzie wam znaleźć ładnie brzmiące imiona sprawdzając składy koreańskich zespołów. Proponujemy odwiedzić stronę jpopasia.com i wejść w zakładkę Kpop, lub po prostu zajrzeć do internetowej bazy imion behindthename.com.


 • Bo ja się wstydzę...

  To forum o tematyce yuri, yaoi oraz hentai. Nikt nie stara się ukrywać tego, co będzie się tutaj dziać, nikt też nikogo nie ocenia, więc jeżeli chcecie napisać coś pikantnego, to piszcie. No bo gdzie indziej, jak nie tutaj? Czujecie, że waszej postaci potrzebne są pieszczoty? To na co jeszcze czekacie i czytacie te administracyjne smęty?!


 • Tworzenie KP

  Nie ma co się okłamywać - prawie nikt nie lubi pisać KP. Jednak jest to ten element gry, który po prostu trzeba przetrwać. Mamy tutaj dla Was kilka rad:

  1) Nie piszcie długich KP, jeżeli nie macie na nie pomysłu. Owszem, długie KP od razu wygląda ładniej, ale w końcu liczy się jakość, a nie ilość.
  2) Dodatkowe pola? Proszę bardzo! Jeżeli tylko macie jakiś pomysł, możecie go bez problemu wstawić.
  3) Została ci do napisania historia, a nie masz na nią pomysłu? Nie pisz jej. Zawsze możesz dodać życiorys postaci w Informacjach Dodatkowych, jeżeli kiedyś wpadniesz na coś ciekawego.


 • Odwieczny problem: z kim pisać?

  To forum PBF - po prostu wbij się komuś do tematu z radosnym "Bum skarbie"! Oczywiście jeżeli obawiasz się, że twoje wtargnięcie może być bardziej niż niepożądane, zawsze możesz zapytać osoby będące w temacie, czy możesz im przeszkodzić.
  Ale i tak wbijanie się na chama jest zabawniejsze.


 • Rozgrywka wieloosobowa

  Pisanie w trójkach, czwórkach, czy nawet dziesiątkach powoli zostaje zapominane przez graczy na rzecz tworzenia fabuły w parach - a szkoda. Oczywiście pisanie większa grupą ma swoje wady, ale przecież tak jest ciekawiej! Im więcej osób w temacie, tym zabawniejsze sytuacje mogą zaistnieć, więc nie bójcie się pisać grupami.


 • Informacje dodatkowe

  Informacje Dodatkowe to dział, który służy użytkownikom do dokładniejszego wykreowania postaci już po zaakceptowaniu KP. Zakładając sobie temat w tym miejscu tworzycie sobie własną, całkowicie odrębną przestrzeń, którą możecie dowolnie zapełnić. Do najbardziej rozpowszechnionych pól należą: głos, motto życiowe, samopoczucie, oraz wszelkiego typu rankingi postaci.


 • Relacie

  Wielu ludzi wstydzi się zgłaszać z propozycjami relacji do innych użytkowników, ale dlaczego? Popatrzcie na to z tej strony: nasza postać żyjąc w mieście od jakiegoś czasu, siłą rzeczy musi kogoś znać. A jeżeli macie pomysł na relację, to dlaczego dusić go w sobie?
  Poza tym: zakładajcie tematy z relacjami, to nie boli!


____________________________________________________________i n f o r m a c j e  || k p  || r e l a c j e

"It's very unfortunate I have to say this,
But the world is going to end today"
Zobacz profil autora

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach