You are not connected. Please login or register

Dzieci i edukacja

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1 Dzieci i edukacja on Pon Sie 03, 2015 1:02 pm

Carmel

Carmel
Świeżak
Patrząc na styl życia ludzi w Metropolii, łatwo zauważyć, że nie ma tutaj miejsca dla dzieci. Ciążą tylko utrudnia chodzenie na imprezy, jest mało atrakcyjna i męcząca, a jej koniec nie łączy się z końcem problemów, bo ktoś musi zająć się dzieckiem. Niewielu ludzi decyduje się na posiadanie dzieci, tym bardziej teraz, gdy można zniwelować ryzyko "wpadki" do 0% dzięki chipom antykoncepcyjnym, ale skądś muszą brać się tutejsi ludzie.

Imigracja
Większość tutejszych ludzi po prostu przeprowadza się z innych metropolii, w których do rozrywki nie traktuje się jako jednej z głównych ludzkich potrzeb. W wielu miastach życia kręci się bardziej dookoła nauki i prób powtórzenia sukcesu Pllea. Wielu młodych jednak bardziej kusi wnętrze klubu niż laboratorium, więc Metropolia Seulu pełna jest szesnastolatków uciekających z domu.

Porody
Przyrost naturalny Metropolii Seulu jest najniższy ze wszystkich istniejących miast. Tylko raz w ciągu ostatniego stulecia statystyki nieco się podniosły, a powodem tego była ciąża jednej z najpopularniejszych guru fryzjerstwa, która wykorzystała ją do zdobycia większej popularności i zapoczątkowała trend. Od tego czasu liczba urodzeń znów spadła. Teraz przyrost naturalny utrzymuje się na poziomie 0.7%.

Centrum Kształcenia
Jeśli ktoś zdecyduje się na urodzenie dziecka, może wybrać między wychowywaniem go samemu, lub oddaniem go do Centrum Kształcenia, które jest połączeniem sierocińca z internatem i znajduje się na niewielkiej wysepce w bliskim sąsiedztwie Techno Island (dwie wyspy łączy most). Dziecko dostaje swój pokój i od ukończenia pierwszego miesiąca życia do ukończenia szesnastego roku życia ma zapewnione wszystko, co jest mu potrzebne do rozwoju w danym momencie. Od opiekunki, po niezbędne pomoce szkolne używane w trakcie zajęć. W momencie osiągnięcia pełnoletności może podjąć decyzję o opuszczeniu Centrum, lub kontynuowaniu nauki, tym razem w oficjalnym zakładzie na Techno Island. Drugi etap jest nieobowiązkowy i kończy się w wieku lat dwudziestu.
Biorąc pod uwagę wygodę dla rodziców i świetne warunki zapewniane dzieciom jest to najpopularniejszy sposób na "pozbycie się" dzieci, przy jednoczesnym zabezpieczeniu ich przyszłości. Trudno znaleźć kogoś urodzonego w Metropolii, który nie wychowywał się w Centrum Kształcenia.


____________________________________________________________i n f o r m a c j e  || k p  || r e l a c j e

"It's very unfortunate I have to say this,
But the world is going to end today"
Zobacz profil autora

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach